16.kolo - Ochoz - Babice "A"

24. května 2013 v 0:29 | RH12 |  A-mužstvo - reportáže ze zápasů
Ve čtvrtek jsme přijeli na horkou drnovatou půdu do Ochoze a sehráli místní derby. Hosté měli pár zraněných a museli nasadit pár hráčů z B-mužstva. My jsme v základu neměli tradiční střed Kubu Dobeše, který kvůli zdravotním problémům začal na lavečce náhradníků.

V bráně: Kalánek František
Obrana: Ševčík Richard, Kubeš Martin, Ondráček Roman, Bláha Alois
Záloha: Kučera Tomáš, Studený Jiří, Kheil Petr, Ondrášek Jiří
Útok: Kučera Martin, Doležal Josef

Lavička: Hynšt Robin, Novohradský Jiří, Dobeš Jakub, Dobeš Jiří, Tulis Michal, Blažík Zdeněk

První poločas začal velmi vlažně, hlavně z naší strany. Ani jedna strana nedržela míč a dost se nakopávalo. Mírné šance byly na obou stranách. Ochoz zahrozila po akci po křídle a centu Kuropaty, kdy ochozský hráč sám hlavičkoval na malém vápně, naštěstí netrefil bránu. My jsme využili špatné rozehrávky stopera soupeře a na skoro prázdnou bránu pálil Tomáš Kučera, bohužel netrefil. Další šanci měl ochozský Učeň, když šel takřka sám na Kalánka, ale špatně si zpracoval míč a sebral mu ho dobíhající Kubeš. Naše obrana nepracovala úplně 100% a útočníci ochoze se snadno dostávali k míčům. Zato ochozská obrana pečlivě přistupovala k našim útočníkům a značně je masírovala po lýtkách, což stěžovalo jejich práci. V prvním poločase stojí ještě za zmínku 100% šance Pepy Doležala, po nádherném a naprosto přesném centru Martina Kučery, kterou však dal těsně nad soupeřovu branku.

Provedli jsme střídání, kdy na hřiště přišel Robin Hynšt za Ríše Ševčíka, posunul se do útoku a masírovaný Martin Kučera šel na střed hřiště. Ochoz se naší změny nezalekla a vlítla na nás tlakem, měla více ze hry a hrozilo, že zaskórují. V tuto dobu náš výkon byl vůbec nejhroší z celého zápasu, neudrželi jsme ve předu žádné míče a stoper ochoze Dohnal nakopával zpět k naší obraně míč za míčem. Asi v 65. minutě se stalo nejhorší, ochoz po rohovém kopu a asi pěti odrazech míče dala gól - 1:0. Na hřiště přišel Dobeš Jakub za Bláhu a Novohradský za Kheila, v tuto chvíli se Martin Kučera zase vrátil do útoku. Po příchodu Kuby se hra oživila a více se držel míč na zemi, ale i přesto jsme polovinu míčů dopředu cpali vzduchem a s nimi si domácí obrana poradila. Ochoz měla jednu tutovou šanci a mohla si pojistit náskok, ale Radek Kuropata, který šel sám na golmana netrefil bránu. Poslední čtvrthodinu jsme ochoz zatlačili a nakopávali jsme dopředu jeden míč za druhým. Náš předstoper Roman Ondráček se vysunul na útok a vyhrával většinu hlaviček. Pár pološancí měl Tomáš Kučera, ale mnohdy se mu ani nepodařilo dostat k zakončení. Domácí se zachraňovali fauly asi 30metrů od brány, ale většinu nákopů do vápna posbíral domácí gólman, který drží domácí nad vodou. Rozhodčí nastavil 4 minuty, ale ani to pro nás nebylo dost. Vyloženou šanci jsme si nevytvořili ani jednu, a proto jsme žádný gól v druhé půlce nedali. Ochoz nepředvedla kdoví jak krásný výkon, ale svou bojovností a s přispěním trochy štěstí si vydřela výhru.

Musíme dát hlavy nahoru a bojovat dál o postup do I.B třídy.

Za zmínku stojí hlavně početná divácká kulisa. Diametrální rozdíl byl ve fanoušcích domácích a hostí. Domácí fanoušci celý zápas bujare povzbuzovali a hnali svůj tým kupředu. Kdežto fanoušci hostí čekali jenom na chyby svých hráčů, aby jim mohli nadat a to velice necitlivým způsobem. Nějaké povzbuzení od našich fanoušků nebylo slyšet a po ukončení zápasu se vypařili jako pára nad hrncem. Takto to opravdu není férové a měli by jste se nad sebou zamyslet, protože takto špatně vůči svým hráčům se nechová nikdo v okrese a řekl bych, že ani v republice.

Anketa dnes nebude, ale výborný zápas zase předvedl Ziky a jeho výkon by měl být motivem pro ostatní.
Bojujem až do konce, jak nám radí naše babické srdíčko.

Ochoz - Babice 1:0(0:0)